KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14499071
nr 1449 9071
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Monogramsignerad, akvarell, Landskap, 23x29, yttermått inklusive ram: 31x38 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:09:48
500 kr
800 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.600 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson